Aktualności

Aktualności

Ankieta dotycząca I etapu krajowej części EKS

Data: 22 lutego 2018 r.

Zapraszamy uczniów oraz nauczycieli - opiekunów zespołów do wypełnienia krótkiej ankiety dotyczącej organizacji i przebiegu I etapu krajowej części Europejskiego Konkursu Statystycznego. Konkurs organizowany jest przez nas po raz pierwszy i bardzo zależy nam na Waszej opinii na jego temat. Dzięki nim kolejna edycja będzie jeszcze lepsza!

Ankieta dla uczniów – tutaj.
Ankieta dla nauczycieli – tutaj.

Jeszcze raz podkreślamy, jak bardzo jest to dla nas ważne.
Aktualności

Kolejny etap Konkursu

Data: 22 lutego 2018 r.

Zadaniem uczestników II etapu Konkursu będzie przeprowadzenie analizy zbioru danych oraz przedstawienie wyników pracy i wniosków z analizy w formie 8-slajdowej prezentacji.
Baza danych do analizy dostępna jest w Aplikacji, a szczegółowe informacje dotyczące zadania znajdują się w zakładce Zasady.
Prezentację należy przygotować i przesłać również za pomocą aplikacji do dnia 18 marca 2018 roku. Po zalogowaniu się do aplikacji będzie też możliwość pobrania Dyplomu potwierdzającego klasyfikację do II etapu krajowej części EKS.
Aktualności

Kwalifikacja zespołów

Data: 22 lutego 2018 r.

Szanowni Państwo,
w związku z licznymi pytaniami dotyczącymi wyników uprzejmie informujemy, że według Zasad Europejskiego Konkursu Statystycznego:

"Do drugiego etapu części krajowej kwalifikują się zespoły, które uzyskały minimum 50% punktów z etapu pierwszego, przy czym nie więcej niż 50 najlepszych drużyn z każdej kategorii wiekowej."

Stąd w grupie A - uczniowie szkół ponadgimnazjalnych zakwalifikowanych zostaje 49 zespołów, w grupie B natomiast - uczniowie gimnazjum zakwalifikowane zostają 44 zespoły.
Szczegółowa punktacja zostanie opublikowana w najbliższym czasie.
Aktualności

Zespoły zakwalifikowane do II etapu części krajowej EKS

Data: 21 lutego 2018 r.

Znamy już listę zespołów, które zakwalifikowały się do II etapu części krajowej Europejskiego Konkursu Statystycznego. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem wyników. Rywalizacja była na wysokim poziomie.
Gratulujemy wszystkim.
Listy zespołów zakwalifikowanych do kolejnego etapu znajdują się tutaj – gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.
Już jutro informacje o kolejnym etapie.
Aktualności

Etap I Konkursu już w poniedziałek

Data: 2 lutego 2018 r.

W poniedziałek prawie 400 zespołów przystąpi do etapu I naszego Konkursu. Zadaniem zespołów będzie rozwiązanie trzech testów:
  • 1 – Podstawowy test wiedzy
  • 2 – Wykorzystanie oficjalnych źródeł danych statystycznych
  • 3 – Interpretacja tekstów analitycznych
Każdy z testów składa się z 10 pytań. Na rozwiązanie testu, zespół ma 2 tygodnie. W tym czasie można wielokrotnie logować się do aplikacji i odpowiadać na pytania, zmieniać odpowiedzi, poprawiać, aż do 19 lutego 2018 r. W celu rozwiązania testu należy przejść do zakładki Aplikacja, kliknąć link i zalogować się.
Powodzenia!

A tych którzy jeszcze się nie zapisali zapraszamy do rejestracji!
Aktualności

European Statistics Competition na Facebooku

Data: 26 stycznia 2018 r.

Zapraszamy do śledzenia wydarzenia na Facebooku European Statistics Competition – Registration utworzonego przez Eurostat, które jest źródłem informacji o Europejskim Konkursie Statystycznym w 11 państwach biorących udział w zawodach - kliknij i dołącz!
Aktualności

Materiały i przykładowe testy

Data: 23 stycznia 2018 r.

W zakładce materiały zajdziecie wiele przydatnych publikacji, prezentacji i narzędzi, które będą wam przydatne w trakcie konkursu. Ponadto, znajdziecie tam również pytania testowe. Pytania dotyczą Testu 1, czyli zrozumienia podstawowych pojęć statystycznych, miar, podstaw rachunku prawdopodobieństwa i rozkładu normalnego.
Aktualności

Wydarzenie na Facebooku

Data: 12 stycznia 2018 r.

Zapraszamy do śledzenia wydarzenia na Facebooku poświęconego Europejskiemu Konkursowi Statystycznemu. Będą tam zamieszczane ważne dla was informacje. Weź udział w wydarzeniu!.
Aktualności

Ruszyła rejestracja!

Data: 20 października 2017 r.

Z przyjemnością informujemy, że w dniu dzisiejszym uruchomiona została rejestracja uczestników pierwszego Europejskiego Konkursu Statystycznego. Zapraszamy do zakładki Rekrutacja, gdzie znajdują się szczegółowe informacje dotyczące zgłoszenia do udziału w Konkursie.
Aktualności

Zaproszenie Eurostatu

Data: 18 października 2017 r.

W czerwcu br. Główny Urząd Statystyczny otrzymał zaproszenie Eurostatu na przyłączenie się do organizacji i udziału pierwszego Europejskiego Konkursu Statystycznego. Dzięki temu, Polska stała się jednym z kilkunastu krajów europejskich, które przystąpiły do tak ciekawego projektu, mającego za cel promocję statystyki wśród młodzieży i nauczycieli.