Aktualności

Aktualności

Przeżyjmy to jeszcze raz!

Data: 12 kwietnia 2018 r.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z finału części krajowej konkursu, który się odbył 4-5 kwietnia 2018 r. w Centrum Badań i Edukacji Statystycznej GUS w Jachrance.

Aktualności

Finał EKS w Jachrance

Data: 10 kwietnia 2018 r.

W dniach 4-5 kwietnia 2018 r. w Centrum Badań i Edukacji Statystycznej GUS w Jachrance spotkały się najlepsze zespoły krajowej części Europejskiego Konkursu Statystycznego. Dziewięć zespołów, które przyjechały na spotkanie miało okazję wziąć udział w zajęciach integracyjnych, wykładach ze statystyki, warsztatach z tworzenia filmów oraz ogłoszeniu wyników. Poznaliśmy też zespoły, które zakwalifikowały się do części europejskiej Konkursu i będą reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej.
Będziemy mocno trzymać za nie kciuki i liczymy, że to właśnie oni staną na podium w czerwcu.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z finału.
Aktualności

Wyniki etapu II części krajowej Konkursu

Data: 9 kwietnia 2018 r.

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami etapu II części krajowej Europejskiego Konkursu Statystycznego.
Gratulujemy zwycięskim drużynom w każdej z kategorii.
Wyniki:
Aktualności

Wyniki II etapu

Data: 28 marca 2018 r.

Na spotkanie w Centrum Badań i Edukacji Statystycznej GUS w Jachrance, zaprosiliśmy po 5 najlepszych zespołów z każdej grupy wiekowej. W trakcie tego spotkania zostaną ogłoszone zespoły, które przystąpią do części europejskiej Europejskiego Konkursu Statystycznego. Natomiast po 6 kwietnia ogłosimy wyniki wszystkich zespołów biorących udział w drugim etapie Konkursu.
Aktualności

Najlepsza dziesiątka!

Data: 23 marca 2018 r.

Drogie zespoły! Dziękujemy Wam za przesłanie prezentacji i za wkład włożony w ich przygotowanie.
Po burzliwych obradach Jury znamy wynik Europejskiego Konkursu Statystycznego! Na spotkanie i galę w Centrum Badań i Edukacji Statystycznej w Jachrance, która odbędzie się w dniach 4-5 kwietnia 2018 r. zapraszamy po 5 najlepszych zespołów z każdej grupy wiekowej, tj.:
zespoły z gimnazjum (w kolejności alfabetycznej):
 • Dubeczno
 • Ekos_g1
 • gim33gda
 • Kapelajhj
 • Moc_zbioru
zespoły ze szkół ponadgimnazjalnych (w kolejności alfabetycznej):
 • 2loTeam
 • ELITARNI
 • KapeLudki
 • Matinfy
 • Terzyki
Gratulujemy Wam przygotowania najlepszych prezentacji! Dokładne informacje na temat spotkania przekażemy już wkrótce.
Ostatecznych zwycięzców ogłosimy na gali 4 kwietnia.
Aktualności

Ogłoszenie wyników już jutro!

Data: 22 marca 2018 r.

Lista 5 zespołów z każdej kategorii z najwyższą liczbą punktów, które zostaną zaproszone na galę wręczenia nagród oraz wykłady i warsztaty zostanie opublikowana dopiero jutro.
Bardzo przepraszamy.
Aktualności

Wgrywanie prezentacji

Data: 16 marca 2018 r.

W dniu 18 marca godz 23:59 upływa termin wgrywania prezentacji do aplikacji.
Dodatkowo pragniemy was uczulić, że po wybraniu przycisku „Wybierz plik” należy następnie wybrać przycisk „Zapisano” aby prezentacja została wgrana na serwer.

Aktualności

Wysyłanie prezentacji

Data: 14 marca 2018 r.

Wielkimi krokami zbliża się termin zakończenia etapu drugiego części krajowej Europejskiego Konkursu Statystycznego. Najpóźniej do 18 marca 2018 roku musicie wgrać swoje prezentacje do aplikacji. Aplikacja, na którą wgrywane są prezentacje dedykowana jest dla wszystkich zespołów z Europy biorących udział w Konkursie.
Z uwagi na fakt, że mogą wystąpić obciążenia serwera, prosimy abyście swoje prezentacje wysyłali również do nas drogą mailową, na adres eks.stat@gmail.com
Prosimy, abyście w tytule maila wpisali grupę wiekową: odpowiednio gimnazjum lub liceum oraz nazwę zespołu, np. Prezentacja: Gimnazjum – NazwaZespołu.
Aktualności

Uzupełnienie bazy o brakujące oznaczenie

Data: 02 marca 2018 r.

Uprzejmie informujemy, że baza danych do analizy została zaktualizowana o brakujące oznaczenie cyfry 9 w kolumnie NIEPELNOSPRAWNOSC:


Uprzejmie prosimy o ponowne pobranie bazy dostępnej w aplikacji.
Aktualności

Zestawienie wyników Etapu I EKS

Data: 01 marca 2018 r.

Zapraszamy do przejrzenia wyników z Etapu I krajowej części Europejskiego Konkursu Statystycznego. Listy zespołów znajdują się tutaj – gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.
Ponawiamy również naszą gorącą prośbę o wypełnienie krótkiej ankiety dotyczącej organizacji i przebiegu I etapu krajowej części Europejskiego Konkursu Statystycznego.

Ankieta dla uczniów – tutaj.
Ankieta dla nauczycieli – tutaj.

Aktualności

Ankieta dotycząca I etapu krajowej części EKS

Data: 22 lutego 2018 r.

Zapraszamy uczniów oraz nauczycieli - opiekunów zespołów do wypełnienia krótkiej ankiety dotyczącej organizacji i przebiegu I etapu krajowej części Europejskiego Konkursu Statystycznego. Konkurs organizowany jest przez nas po raz pierwszy i bardzo zależy nam na Waszej opinii na jego temat. Dzięki nim kolejna edycja będzie jeszcze lepsza!

Ankieta dla uczniów – tutaj.
Ankieta dla nauczycieli – tutaj.

Jeszcze raz podkreślamy, jak bardzo jest to dla nas ważne.
Aktualności

Kolejny etap Konkursu

Data: 22 lutego 2018 r.

Zadaniem uczestników II etapu Konkursu będzie przeprowadzenie analizy zbioru danych oraz przedstawienie wyników pracy i wniosków z analizy w formie 8-slajdowej prezentacji.
Baza danych do analizy dostępna jest w Aplikacji, a szczegółowe informacje dotyczące zadania znajdują się w zakładce Zasady.
Prezentację należy przygotować i przesłać również za pomocą aplikacji do dnia 18 marca 2018 roku. Po zalogowaniu się do aplikacji będzie też możliwość pobrania Dyplomu potwierdzającego klasyfikację do II etapu krajowej części EKS.
Aktualności

Kwalifikacja zespołów

Data: 22 lutego 2018 r.

Szanowni Państwo,
w związku z licznymi pytaniami dotyczącymi wyników uprzejmie informujemy, że według Zasad Europejskiego Konkursu Statystycznego:

"Do drugiego etapu części krajowej kwalifikują się zespoły, które uzyskały minimum 50% punktów z etapu pierwszego, przy czym nie więcej niż 50 najlepszych drużyn z każdej kategorii wiekowej."

Szczegółowa punktacja zostanie opublikowana w najbliższym czasie.
Aktualności

Zespoły zakwalifikowane do II etapu części krajowej EKS

Data: 21 lutego 2018 r.

Znamy już listę zespołów, które zakwalifikowały się do II etapu części krajowej Europejskiego Konkursu Statystycznego. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem wyników. Rywalizacja była na wysokim poziomie.
Gratulujemy wszystkim.
Listy zespołów zakwalifikowanych do kolejnego etapu znajdują się tutaj – gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.
Już jutro informacje o kolejnym etapie.
Aktualności

Etap I Konkursu już w poniedziałek

Data: 2 lutego 2018 r.

W poniedziałek prawie 400 zespołów przystąpi do etapu I naszego Konkursu. Zadaniem zespołów będzie rozwiązanie trzech testów:
 • 1 – Podstawowy test wiedzy
 • 2 – Wykorzystanie oficjalnych źródeł danych statystycznych
 • 3 – Interpretacja tekstów analitycznych
Każdy z testów składa się z 10 pytań. Na rozwiązanie testu, zespół ma 2 tygodnie. W tym czasie można wielokrotnie logować się do aplikacji i odpowiadać na pytania, zmieniać odpowiedzi, poprawiać, aż do 19 lutego 2018 r. W celu rozwiązania testu należy przejść do zakładki Aplikacja, kliknąć link i zalogować się.
Powodzenia!

A tych którzy jeszcze się nie zapisali zapraszamy do rejestracji!
Aktualności

European Statistics Competition na Facebooku

Data: 26 stycznia 2018 r.

Zapraszamy do śledzenia wydarzenia na Facebooku European Statistics Competition – Registration utworzonego przez Eurostat, które jest źródłem informacji o Europejskim Konkursie Statystycznym w 11 państwach biorących udział w zawodach - kliknij i dołącz!
Aktualności

Materiały i przykładowe testy

Data: 23 stycznia 2018 r.

W zakładce materiały zajdziecie wiele przydatnych publikacji, prezentacji i narzędzi, które będą wam przydatne w trakcie konkursu. Ponadto, znajdziecie tam również pytania testowe. Pytania dotyczą Testu 1, czyli zrozumienia podstawowych pojęć statystycznych, miar, podstaw rachunku prawdopodobieństwa i rozkładu normalnego.
Aktualności

Wydarzenie na Facebooku

Data: 12 stycznia 2018 r.

Zapraszamy do śledzenia wydarzenia na Facebooku poświęconego Europejskiemu Konkursowi Statystycznemu. Będą tam zamieszczane ważne dla was informacje. Weź udział w wydarzeniu!.
Aktualności

Ruszyła rejestracja!

Data: 20 października 2017 r.

Z przyjemnością informujemy, że w dniu dzisiejszym uruchomiona została rejestracja uczestników pierwszego Europejskiego Konkursu Statystycznego. Zapraszamy do zakładki Rekrutacja, gdzie znajdują się szczegółowe informacje dotyczące zgłoszenia do udziału w Konkursie.
Aktualności

Zaproszenie Eurostatu

Data: 18 października 2017 r.

W czerwcu br. Główny Urząd Statystyczny otrzymał zaproszenie Eurostatu na przyłączenie się do organizacji i udziału pierwszego Europejskiego Konkursu Statystycznego. Dzięki temu, Polska stała się jednym z kilkunastu krajów europejskich, które przystąpiły do tak ciekawego projektu, mającego za cel promocję statystyki wśród młodzieży i nauczycieli.